Medarbejdere

Herunder kan du se den del af skolens medarbejdere, der har med efterskolen at gøre. Vi er en broget flok i alle aldre, og det gør os til et godt team.

Medarbejderne er ligeså forskellige som eleverne, men det, vi har til fælles er, at vi godt kan lide vores arbejde, både vores fag og dét at være sammen med jer i et af de vigtigste år i jeres liv.

Ledelse og kontor

HG

Henrik Gräs (HG)

Forstander

P2111078

Gitte Jørgensen (GJ)

Viceforstander

P2033958 2

Mariann Rabølle (MR)

Sekretær

P2033959 2

Trine Grønnegaard (TG)

Bogholder

Undervisere

AP

Anne Poulsen (AP)

lærer på Kunst- og Designlinjen, underviser desuden i engelsk, håndarbejde og billedkunst.

P2111075

Anette Vraakjær (AV)

lærer på Kunst- og Designlinjen, underviser desuden i fransk, håndarbejde og billedkunst.

EEJ

Esben E. Jørgensen (EEJ)

Dykkerinstruktør, underviser desuden i matematik og i forskellige valgfag med outdoor som omdrejningspunkt.

HGS

Helle G. Sørensen (HGS)

Skoleterapeut, holder samtaler og gruppeforløb med de elever, der ønsker det.

KA

Kristian Andersen (KA)

Lærer på Teknologilinjen, underviser desuden i matematik og musik og andre valgfag.

KDR

Kristine D. Røn (KDR)

Lærer på Livsstilslinjen, underviser desuden i dansk, kulturfag og diverse valgfag.

KR

Kristoffer Pedersen (Kr)

Dykkerinstruktør, underviser desuden i dansk og engelsk.

Line Dam

Line Dam (LD)

Lærer på Pædagoglinjen, underviser desuden i matematik, i økonomi for unge og i matematikfordybelse.

P2033967

Louise Lindegaard Rye (LLR)

Lærer

P2033964 2

Mikkel Kirketerp (MK)

Lærer på livsstilslinjen, underviser i fysik, biologi, geografi og forskellige valgfag.

MAM

Marianne Lauritsen (ML)

Underviser i tysk

P2111081

Peter Sippel (PS)

Lærer på Teknologilinjen, underviser i fysik.

RH

Rasmus Hansen (RH)

Lærer på Fodboldlinjen, underviser desuden i superengelsk, i dansk og i valgfagene psykologi og filosofi.

RK

Rune Kristensen (RK)

Underviser i dansk, danskfordybelse og diverse valgfag.

Køkken

CN

Charlotte Nielsen (CN)

Køkkenleder

MA

Mette T. Andersen (MA)

Kok og lærer på Kokkelinjen

Sandra Bloss Albæk (SAL)

Køkkenassistent

DJ

Ditte Jacobsen

Cater

Rengøring og pedel

CA

Conny Andersen (CA)

Rengøring

SF

Steffen Frydendal (SF)

Pedel

Stig Nykjær Jensen (SNJ)

Pedelmedhjælper

Bliv elev

Er du klar til et skoleår med fokus på udvikling, fællesskab og trivsel, er det nu, du skal melde dig ind på GFE.

Bliv elev

På tur i skoven